ОЙ У ПОЛІ, ПОЛІ ПЛУЖОК ОРЕ-БРОДИТЬ
Ой у полі, полі плужок оре-бродить,
А там за тим плугом сам господар ходить,
А святий Петро воли поганяє,
Сама божа мати їсти достарчає.
І їсти їм носить і бога все просить:
— Ой уроди, боже, жито і пшеницю.
Ой уроди, боже, жито і пшеницю,
Вроди людям гарний хлібець і пашницю,
Коноплі під стелю, а льон по коліна,
Щоб в людей головка та й не боліла.
На щастя, здоровля, на цей новий рік,
Щоб їм жилось краще, ніж у той рік.
З різдвом Христовим вас поздоровляєм
Та із новим роком щиро вас вітаєм.
Нехай добра доля завше вас сприяє,
Щастя і здоровля щорік прибавляє.
Щасти вам, боже, на все гоже.
А що не гоже, то не дай, боже.
Жийте здоровенькі, у славі і силі,
Богові приємні, добрим людям милі.
На цьому слові будьте здорові,
Злим не згадайте, а калач дайте.